Comarch ERP Otima logo

Integracja z Comarch ERP Optima

Jeżeli posiadasz wdrożone rozwiązanie Comarch ERP Optima to możesz go zintegrować z qcadoo MES w zakresie zarządzania produkcją. W sposób zupełnie dla Ciebie bezobsługowy wszelkie potrzebne dane pomiędzy Comarch Optima i qcadoo MES będą wymieniane w trybie online

 • Synchronizacja produktów i klientów

  Dane z Comarch ERP Optima na temat produktów, jednostek i kontrahentów mogą być synchronizowane z qcadoo MES. Masz pełną kontrolę jakie produkty bedą widoczne dla potrzeb produkcji, podobnie z kontrahentami. Przeliczniki jednostek dla każdego produktu będą automatycznie dodane do qcadoo MES. Potrzebujesz przesyłać produkty założone w qcadoo MES do Optimy? Nie ma najmniejszego problemu.

 • Zamówienia klientów

  Twój dział handlowy nadal może używać Comarch ERP Optima do przyjmowania zamówień od klientów. Wystarczy że oznaczy je odpowiednim znacznikiem do produkcji i automatycznie będzie konwertowane na Zlecenie Produkcyjne. Handlowiec na bieżąco może śledzić z Optimy na jakim etapie jest jego zamówienie.

 • Zapotrzebowanie materiałowe

  Na podstawie zamówienia od klienta i technologii produkcji danego produktu, qcadoo MES sprawdza w Optima czy ma wszystkie potrzebne surowce do produkcji danego zlecenia na wybranym magazynie. W zależności od ustawień w programie pozwala na uruchomienie produkcji lub czeka aż pojawią się wszystkie potrzebne surowce.

 • Integracja magazynów

  W miarę jak prace nad danym zleceniem produkcyjnym postępują albo już się zakończyły, stany magazynowe w Comarch ERP Optima będą automatycznie uaktualniane o faktyczne zużycie surowców dla danego zlecenia. Wszystko co wyprodukujesz – zarówno półprodukty jak i produkty gotowe trafi do Comarch ERP Optima na magazyn i od razu możesz to sprzedać albo użyć do produkcji kolejnych produktów.